Půjčování knížek děti láká stále více….

     Naše budova na Palackého ulici má krásnou Literární učebnu. Je zde plno neobvyklých a zajímavých věcí, které dětem pomáhají najít vztah k literatuře. V místnosti se např. nachází pódium, kde se děti učí recitovat, nebo koutek věnovaný Jiřímu Wolkerovi, na všech zdech visí portréty našich i zahraničních spisovatelů, ale hlavně všude „voní“ knihy. Knížky jsou po obvodu učebny umístěné v regálech a přehledně rozdělené do různých sekcí – encyklopedie, verneovky, dívčí romány, foglarovky …….

    Každý pátek o hlavní přestávce mají děti možnost do Literární učebny přijít. Mohou si zde s kamarádem jen tak posedět a popovídat v tomto pěkném prostředí, a nebo si přijdou půjčit některou knížku. Velice nás těší zájem žáků o tuto službu, kterou škola bezplatně všem nabízí.

     Za 1. pololetí tohoto školního roku jsme půjčili 78 knížek, což je číslo opravdu velmi vysoké. Pro porovnání – za loňský celý školní rok se půjčilo cca 100 knih. Doufáme, že si cestu ke knížkám najde plno nových čtenářů a budeme se na všechny těšit .