Battlefield 2018

Dne 24. 4. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Battlefield, která se konala v Olomouci v lanovém centru Proud. Battlefield je sportovně-historická soutěž s tematikou 2. světové války. Soutěž je nejen poctou československým výsadkářům, ale všem čs. vojákům. Tématem tohoto ročníku byl parašutista skupiny Carbon, Jaroslav Šperl, který dodával za období Protektorátu Čechy a Morava zbraně pro odboj.

Po příjezdu do Olomouce na hl. nádraží jsme přestoupili na městkou hromadnou dopravu a tou jsme se dopravili až do místa konání akce. Potom, co jsme dostali pořadové číslo 1 a vystavili jsme svoji prezentaci o Jaroslavu Šperlovi, nás instruktoři zaškolili, jak nasadit popruhy, a ukázali, jak správně jistit člověka, který je zrovna na lanových překážkách.

Poté byla soutěž zahájena. Měli jsme možnost získat body buď zdoláváním vysokých překážek (individuálních, týmových), nebo plněním disciplín na zemi. Tyto disciplíny se týkaly 2. světové války – historický test, pamětní test, střelba, aj. Prověřili jsme si nejen svoji fyzickou zdatnost, ale i schopnost komunikace, spolupráce a důležitá byla i taktika celého týmu.

Počasí bylo perfektní a všichni jsme si to báječně užili.

Umístili jsme se na zlatém prvním místě, získali jsme pohár, a to i přesto, že jsme odstartovali mezi posledními, jelikož jsme nemohli přijít na obrázkovou hádanku, jejíž odpověď byla vstupenkou, abychom mohli začít závodit. Největší podíl na našem úspěchu byl fakt, že jsme jako jediní zdolali  ,,Tarzaní skok“ naprosto všichni. U ostatních týmů zdolal  ,,Tarzaní skok“ maximálně jeden nebo dva z týmu. Ale nejdůležitější byla taktika.

Samozřejmě jsme perlili i v ostatních soutěžích,  jako například paměť, zatloukání hřebíků, házení hvězdic, slepý stavitel, lidské obrazce atd. Je nemožné vysvětlit, o co v každé soutěži šlo, ale věřte, že to nebylo nejlehčí.

Já a moji členové týmu – Jakub Jančík, Michal Pospíšil, Viktorie Nečasová, David Fischer a Maxmilián Štěbra  se můžeme pochválit za neuvěřitelný výkon a doufáme, že alespoň podobné výsledky předvedeme i v Ostravě na celostátním kole. Tak nám držte palce.

FOTKY

                                                                               Za všechny Alexandra Vévodová  9.A