Voříšek 2018/19 – Jak to všechno dopadlo

Již po čtvrté se na naší škole uskutečnila akce VOŘÍŠEK-BUKOVINKA, do které se s velkou vervou zapojili jak žáci, tak učitelé naší školy. Vybralo se přibližně 800 velkých masových konzerv (1250g), nespočet malých konzerv, asi 200 kg granulí, velké množství piškotů a psích pamlsků, pelíšky, deky, plyšové hračky, míčky, obojky a misky. Celkem více než 1500kg!!! psí potravy – tradičně byl překonán loňský výsledek. To vše letos směřovalo do psího HOSPICU „Dejte nám šanci“ v Bukovince, kterému jsme pomáhali již minulý rok. Naši akci přijela natočit regionální televize TV Morava (https://www.tvmorava.cz/clanek/4541/zakladni_skola_palackeho_uz_poctvrte_poradala_sbirku_na_psy_z_utulku)

Většina psích obyvatel hospicu má špatnou zkušenost s lidmi, proto nás velmi těší, že se právě my a naše škola nachází na opačné straně a všechno zlé, co tito pejsci zažili, můžeme alespoň nepatrně vyvážit něčím dobrým a život jim trochu zpříjemnit a zpestřit. Asi se nikdy nepodaří zcela zabránit tomu, aby lidé zvířata netýrali, bezhlavě si je pořizovali a pak se o ně nechtěli starat. Z našeho odhodlání a nadšení se nám podařilo vytěžit maximum, dokázali jsme si, že umíme táhnout za jeden provaz a díky vám jsme nabiti silami do dalšího ročníku. Jsme rádi, že jsme mohli dát těmto psím pacientům a bezdomovcům šanci a zároveň jsme také od nich „dostali šanci“ dokázat, že existují lidé, kteří umí a chtějí pomoci.

Závěrem děkujeme všem, kteří se na akci podíleli – sponzorům (společnosti ALIKA za ceny a odměny, společnosti IXOL za zapůjčení dodávky, společnosti DELIKAN) žákům, učitelům a především panu učiteli Pavlu Šťastnému, který se staral o zdárný a hladký průběh celé akce.

Zapsala Lucie Šebestová, žákyně 9. C, ZŠ a MŠ Palackého Prostějov

Obrázek nakreslila Sára Borská, žákyně 8. C, ZŠ a MŠ Palackého Prostějov

FOTKY