Battlefield 2019

Dne 24. 4. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Battlefield, která se konala v Olomouci v lanovém centru Proud. Battlefield je branně-historická soutěž s tematikou 2. světové války. Soutěž je nejen poctou československým výsadkářům, ale všem čs. vojákům. Tématem tohoto ročníku byl štábní kapitán Václav Morávek, který spolu s Balabánem a Mašínem vytvořil odbojovou organizaci Tři králové. Působili v době protektorátu.

Žáci po celou dobu získávali body za plnění disciplín na zemi (historický vědomostní test, pamětní test, postřeh, orientace v terénu pomocí kompasu aj.) a za zdolávání vysokých překážek (tarzaní skok, lezení na lanových překážkách aj.). Body získali i za prezentaci, která byla podmínkou soutěže. Prezentaci „Václav Morávek“ tvořili před soutěží téměř 3 týdny.

Soutěž byla velmi náročná hlavně z hlediska fyzické kondice. Museli ve velice rychlém tempu plnit jednu disciplínu za druhou v trvání 2,5 hodiny. Prověřili si nejen svoji fyzickou zdatnost, ale i schopnost komunikace, spolupráce a důležitá byla i taktika celého týmu.

Umístili se na 4. místě.  Tým ve složení: Viktorie Dominiková, David Fischer, Jan Karafiát, Matěj Halámka, Mikuláš Výmola, Vojtěch Jančík. Žaneta Stloukalová se podílela výtvarně na prezentaci.

Gratulujeme!                           FOTKY