Školní výlet do Prahy

4. 6. 2019 se někteří žáci osmých tříd zúčastnili výletu do Prahy. Výlet byl krásný a žáci měli šanci poznat kouzlo nejen pražských památek, ale také zdejší krajiny a kultury.

První den jsme navštívili překrásný Karlův most, Národní muzeum, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a orloj. Jako první jsme navštívili Staroměstské náměstí a podívali jsme se na nádherný a proslulý Staroměstský orloj. Dále jsme si prošli Karlův most, který jako vždy nezklamal a okouzlil svým krásným výhledem na řeku Vltavu. Poté jsme šli rovnou do Národního muzea. Měli jsme možnost prohlédnout si zde busty slavných osobností, nádherné nástěnné malby a nebo třeba kostru největší velryby na světě. Dozvěděli jsme se také spoustu užitečných a zajímavých věcí. Jakmile jsme vylezli z Národního divadla, dali jsme si rozchod na Václavském náměstí. Asi po půl hodině rozchodu jsme se vydali zpátky na vysokoškolské koleje, šli na večeři. Pak jsme se vydali na večerní prohlídku Prahy. Byli jsme nadšeni. Vyjeli jsme lanovkou na Petřín, rozhledna byla nádherně osvětlená v našich národních barvách. Odtud jsme sešli zahradami dolů, cestou jsme se zastavili u sochy K. H. Máchy. A protože jsme se kdysi učili Máj, paní učitelka řekla, abychom zarecitovali.

Další den jsme se šli podívat do Národního divadla, ve kterém jsme měli záživnou přednášku převážně o historii divadla a poté jsme nahlédli i do samotného sálu. Když jsme vyšli, ihned jsme jeli na prohlídku České televize, kde nám ukázali, jak to všechno chodí ve světě kamer a celého natáčení. Dále jsme opět navštívili Václavské náměstí a jeli přímo na koleje. Večer jsme se pak všichni nachystali a vydali se na muzikál v Hudebním divadle v Karlíně, který pojednával o životu Sherlocka Holmese a i samotného spisovatele Sira Arthura Conana Doyla. Muzikál byl velice zajímavý, ale také zábavný. Myslím, že se líbil opravdu všem.

Poslední den jsme se vydali na Pražský hrad, kde nám paní učitelka o všem popovídala, pak jsme si prošli nádvoří Hradu, chrám sv. Víta, Vladislavský sál a Zlatou uličku. Pražský hrad patří mezi největší hradní komplexy na světě a zároveň je památkovou rezervací UNESCO. Vše jsme si mohli projít a prozkoumat. Jak jsme měli tohle všechno prozkoumané, naposledy jsme si dali rozchod na Václavském náměstí. Tady se všichni vrhli do KFC a nakoupili, co potřebovali. A asi o dvě hodiny později jsme odjeli domů.

Výlet byl velice podařený, a to jak ubytováním (vyzkoušeli jsme si bydlení na kolejích), tak i všemi prohlídkami a ukázkami. ,,Mně osobně se v Praze velmi líbilo a určitě bych jela znovu. Já osobně jsem si Prahu zamilovala hned na první pohled a doufám, že se do ní ještě někdy vrátím. Myslím si, že určitě nejsem jediná!“

Lucie Peková 8.A                     FOTKY