Změna mailových adres

Upozorňujeme na změnu mailových adres zaměstanců školy – od srpna 2022 je nový tvar emailu pro zaměstnance ZŠ Palackého „prijmeni@zspal.cz„. Stávající doména palacka.com bude nadále používána pouze pro provoz webových stránek. Hlavní email školy je nyní „skola@zspal.cz„. Ke změně dochází … Číst více

Cyklovýlet 3. C

Konec školního roku si děti ze 3. C zpestřily netradičním výletem do Smržic. V doprovodu rodičů jsme se  na kole  vydali lesoparkem Hloučela do Smržic. První zastávka byla při naučné stezce Stráž, která začíná vedle místního hřbitova. Využili jsme hned … Číst více

Školička nanečisto

V pondělí 20. června  si předškoláci  v Čechovicích vyzkoušeli opravdovou školu. Školku na chvíli vyměnili za školu, kde se seznámili s dalšími kamarády. Vyzkoušeli si, jak to funguje v opravdové třídě, kde na ně čekaly úkoly zaměřené na rozvoj smyslového … Číst více

Soutěž English Owl

Dne 20. 6. 2022 proběhla na naší škole anglická soutěž English owl. Žáci 4. a 5. tříd si v ní ověřili své znalosti angličtiny. V soutěži museli zvládnout poslech a konverzaci. Nejvíce je bavilo luštění křížovky a hledání otázek a … Číst více

Výlet 5. A a 5. B

Dne 21. 6. 2022 třídy 5. A a 5. B uskutečnily výlet do podvodního tunelu a do Archeoskanzenu Modrá. Nejprve jsme v podzemním tunelu obdivovali velké množství různých ryb, které plavaly nad námi i vedle nás. V Archeoskanzenu jsme se … Číst více

Kamínkový program ŠD v Čechovicích

V měsíci červnu nás ještě naposled v tomto školním roce navštívilo ekocentrum IRIS s Kamínkovým programem. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o horninách, minerálech a polodrahokamech. Vyzkoušely si mnoho aktivit např: balancování s kameny aj. Na závěr si každý ozdobil … Číst více

Branný závod

V pátek 17. 6. 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili branného závodu, který organizovala armáda ČR. Závod se uskutečnil ve vojenském výcvikovém prostoru Hamry. V závodu se soutěžilo ve trojicích v těchto disciplínách: střelba ze vzduchové pistole, střelba ze … Číst více

Úspěch na kole

Ve středu 8. 6. 2022 se uskutečnil cyklistický závod škol uspořádaný pro prostějovské školy. Žáci naší školy ZŠ Palackého velice dobře bojovali a závod vyhráli. Závodu se zúčastnily všechny věkové kategorie, celkem 10 – chlapci a dívky bojovali a bodovali … Číst více