Soutěž English Owl

Dne 20. 6. 2022 proběhla na naší škole anglická soutěž English owl. Žáci 4. a 5. tříd si v ní ověřili své znalosti angličtiny. V soutěži museli zvládnout poslech a konverzaci. Nejvíce je bavilo luštění křížovky a hledání otázek a … Číst více

Výlet 5. A a 5. B

Dne 21. 6. 2022 třídy 5. A a 5. B uskutečnily výlet do podvodního tunelu a do Archeoskanzenu Modrá. Nejprve jsme v podzemním tunelu obdivovali velké množství různých ryb, které plavaly nad námi i vedle nás. V Archeoskanzenu jsme se … Číst více

Kamínkový program ŠD v Čechovicích

V měsíci červnu nás ještě naposled v tomto školním roce navštívilo ekocentrum IRIS s Kamínkovým programem. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o horninách, minerálech a polodrahokamech. Vyzkoušely si mnoho aktivit např: balancování s kameny aj. Na závěr si každý ozdobil … Číst více

Branný závod

V pátek 17. 6. 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili branného závodu, který organizovala armáda ČR. Závod se uskutečnil ve vojenském výcvikovém prostoru Hamry. V závodu se soutěžilo ve trojicích v těchto disciplínách: střelba ze vzduchové pistole, střelba ze … Číst více

Úspěch na kole

Ve středu 8. 6. 2022 se uskutečnil cyklistický závod škol uspořádaný pro prostějovské školy. Žáci naší školy ZŠ Palackého velice dobře bojovali a závod vyhráli. Závodu se zúčastnily všechny věkové kategorie, celkem 10 – chlapci a dívky bojovali a bodovali … Číst více

Basket

Naši mladší žáci z Čechovic i ze Skálovky mohli tento školní rok navštěvovat kroužek míčových her pod záštitou BCM Orli Prostějov. Návrat dětí ke sportu po covidových pauzách byl úspěšný. Děti hry s míčem nesmírně bavily, o čemž vypovídá i … Číst více

Den dětí v Čechovicích

Ve středu 1. 6.  byl ve škole v Čechovicích velký  den. Děti slavily svůj svátek. Spolužáci z 9. C si pro naše děti připravili velmi zajímavé dopoledne. Děti soutěžily ve sportovních disciplínách, vyzkoušely si svoji zručnost při úkolech s hasičskou … Číst více

Výukový program Dravci

V pátek 27. 5. děti opustily školní lavice a vydaly se do Kolářových sadů. Společnost Zayferus dětem připravila velmi zajímavý program na téma moderní sokolnictví. Děti měly možnost si prohlédnout celou řadu dravců. Při krátkém a poučném výkladu se všichni … Číst více